Audit webu Vás nestojí nič…

Ak máte pri pohľade na vašu webstránku pocit, že to nie je tá správna forma, ako sa chcete prezentovať na internete (napríklad preto, lebo stránka už má niekoľko rokov a doteraz nebol čas na jej vylepšenie), alebo máte jasný dôkaz o tom, že nefunguje tak, ako by mala a lámete si hlavu, ako by ste vyriešili problémy, ktoré vás na nej trápia, je čas na web audit.

mcp audit webu

Čo to je a čo tým získate?

Audit webu je podrobná analýza vašej súčasnej webovej stránky, ktorá odhaľuje rôzne skryté chyby a nedostatky, upozorňuje na ne a ponúka návrh a ich opravu.

1. Validita stránky – čiže to, ako je stránka naprogramovaná – kvalita kódu totiž ovplyvňuje umiestnenie stránky vo vyhľadávačoch, čo je v súčasnej dobe jeden z najdôležitejších faktorov. Stránka by mala spĺňať štandardy vytýčené kozorciom W3C a mala by byť naprogramovaná podľa všeobecne dohodnutých pravidiel.

2. Kompatibilita v prehliadačoch – vo všetkých štandardných prehliadačoch (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari a Opera) by sa mala stránka zobrazovať čo najvernejšie. Sú pripustené isté odchýlky, ale zásadné rozdiely v zobrazovaní niektorých dôležitých prvkov sa považujú za chybu.

3. SEO optimalizácia – podstatnou mierou ovplyvňuje umiestnenie stránky vo vyhľadávači (napr. Google), zistenie a odstránenie nedostatkov v tomto smere môže pomôcť novému prílevu zákazníkov na váš web.

4. Pravopisné chyby – úroveň jazykového vyjadrovania na vašom webe priamo hovorí o vašej kvalite a profesionalite. Ťažko bude niekto nakupovať vo firme, ktorá si nedá záležať na tak dôležitom pravopise vo svojich textoch. Zodpovedným prístupom v tomto smere dávate najavo svoju serióznosť.

5. Nefunkčné (mŕtve) odkazy – vznikajú na stránky pri odkazovaní na iné weby, ak sa medzitým odkaz z nich odstránil alebo presmeroval, ale aj v rámci jedného webu, ak sa mení štruktúra odkazov alebo pri aktualizácií informácií. Analýza nefunkčných odkazov je štandardný proces, ich prítomnosť však zdržuje návštevníkov vášho webu pri pohybe na ňom a čoskoro z neho radšej odíde, ako by mal neustále narážať na nefunkčné odkazy.

Prečo my?

Pri audite vášho webu sa zameriavame na najkľúčovejšie oblasti a po skončení analýzy vypracujeme komplexnú správu s návrhmi riešení vzniknutého stavu, ktoré dokážeme, samozrejme, pohotove vykonať.

Objednajte si audit webu už dnes.